Digitální nomádi

Stačí vám k tomu dodávka či karavan, notebook či tablet s připojením na internet, odvaha a pár tisíc do začátku. Pak už je to sázka do loterie.
Někdo cestuje v páru, někdo sám. Někdo píše blog právě o cestování, někdo natáčí videa, jiný fotí. Jeden má karavan připojený za autem, druhý VW Transporter předělaný na obytný vůz. Spojuje je ale jedno – touha po svobodě a dobrodružství, touha nezávisle cestovat.
zelený volkswagen
Jaké “bydlení“ vybrat?
V dnešní době se “povolání“ digitální nomád stává velkým trendem. Mladí lidé nešetří na dům, neberou si hypotéky. Zjistili, že internet skýtá netušené možnosti, a tak se rozhodli vydělat si na auto, ve kterém půjde bydlet. Existují vozy již z výroby fungující jako “dům na kolech“ a nemusí to být přímo vozy obytné. Například VW California vypadá jako obyčejný větší rodinný vůz, uvnitř ale skrývá veškeré vybavení, potřebné pro život. V autě je vařič, lednice i sprcha, spát se dá jak dole, tak na střeše, která se dá zvednout a poté z ní vznikne stan se spaním pro dvě osoby.
Samozřejmě si můžete takové auto koupit, či půjčit a jezdit s ním na výlety jednou ročně. My se ale bavíme o digitálních nomádech, kteří tomu obětovali vše a v autě opravdu a bez nadsázky bydlí.
volkswagen na pláži
Jak se uživí?
Dobrá otázka. Naštěstí se dá dnes na internet připojit už téměř všude a na internetu se dá vydělat s trochou šikovnosti téměř na všem. Co se digitálních nomádů týče, asi nejpopulárnější je kombinace zrcadlovky, notebooku, talentu a založení cestovatelského blogu, potažmo vlastního kanálu na youtube. Věřte, že jestli mají uživatelé internetu něco rádi, je to čtení blogů a sledování youtube. Pak už ze strany nomáda stačí jen pěkná vizualizace, um poutavě psát, fotit či natáčet zajímavá místa a pořádná dávka trpělivosti, než se blog či youtube kanál dostane do podvědomí lidí, začnou jej ve velkém navštěvovat a první drobné, vydělané online, jsou na světě.
Samozřejmě existuje spousta možností, jak se na cestách uživit, ať už počítačem, nebo rukama. Já vypíchl možnost dle mého nejzajímavější a hlavně možnost, která se nabízí každému, kdo má alespoň trochu talentu a trpělivosti.