Internetové bankovnictví

K letošnímu roku aktivně využívá účet na svém internetovém bankovnictví 67 % uživatelů. Procenta se od roku 2012 zvedla z 50 %. Pravděpodobným důvodem je snadné a rychlé ovládání. Počet uživatelů využívajících mobilové připojení se zvedlo ze 2 % na 16. Česká republika se díky těmto číslům zařadila mezi evropský nadprůměr.
Poprvé byla tato služba nabídnutá v osmdesátých letech, a to konkrétně v New Yorku. Využívali to hlavně obchodníci, kteří za mírný poplatek 12 dolarů měsíčně mohli spravovat své účty přes počítač. Dík tomu měli lepší přehled o svých akcií.
notebook na trávníku
Skutečně se ale rozšířilo až na přelomu století, kdy vznikla první výhradně internetová banka. Od té doby se fenomén rozšířil jako plamen a dorazil i do České republiky. Nyní tuto službu nabízí každá banka, která působí na českém trhu.
Když jde o peníze jsou všichni opatrní a to i v případě když je reprezentuje číslo na obrazovce. Toho jsou si samozřejmě všichni vědomí a podle toho uzpůsobili své zabezpečení. Každá banka má trochu jiné, ale v zásadě jde o sestavu uživatelského, unikátního jména, zvoleného hesla a sms kódem. Na váš účet by se tedy neměl dostat nikdo cizí. Každopádně není příliš dobrý nápad přihlašovat se na váš účet na veřejné wi-fi. A také k účtu musíte přistupovat opatrně a dát si pozor kdo vedle vás sedí a jestli nevidí, co zrovna píšete.
čtyři kreditky
Novinku nedávno vypustila Česká spořitelna, která ze svého klasického Servisu24 přešla na novou aplikace George. Tato aplikace umožňuje vlastníkům účtu sledovat své měsíční příjmy a výdaje, nastavit si rozpočet, a dokonce i navrhne v jakých oblastech by se dalo ušetřit.
Kromě této menší inovace internetové bankovnictví více méně stagnuje. Většímu rozvoji jsou podrobené mobilní aplikace, kterým vývojáři prorokují budoucnost. Tato možnost se stává více a více oblíbenou zejména mezi mladými lidmi, kteří svůj telefon jen tak nespustí z ruky.