Itálie – země krásy i zábavy

Itálie je země, která má mnoho nabídnout. Písečné pláže, skvělé jídlo, zábavu i odpočinek. Záleží jen na vás, co si chcete v Itálii vychutnat nejvíce. Itálie je totiž velice proměnlivá a každý její kout je docela jiný.
o Jestliže si chcete užít klidu a na dovolené si opravdu jen odpočinout, budou vaše kroky směřovat na jih země, do Kalábrie.
zřícenina hradu
Jako bonus tu na vás kromě odpočinku čeká i nádherná příroda. Nejvhodnějším termínem pro návštěvu Kalábrie je polovina září. Jedním z nejnavštěvovanějších a nejobdivovanějších míst Kalábrie je město Capo Vaticano. Útesy tu ohraničují zátočiny s plážemi a usednout můžete do klidného stínu, který vytvářejí borovicové a olivovníkové háje.

o Pokud se vydáte o kousek dál, dostanete se do letoviska Tropeo.
Kromě historie, která tu na vás doslova dýchá na každém kroku, tu mají vyhlášené speciality. Rozhodně nesmíte zapomenout ochutnat místní zmrzlinu tartufo nebo ovčí sýr pecorino. Kalábrie je považována za jeden z nejchudších regionů v Evropě, nic to však neubírá na jeho kráse.

Děti do zoo, dospělí do lázní

Jestliže máte problémy s klouby nebo dýchacími cestami, rozhodně se vydejte na ostrov Ischia. Zdejší termální prameny dokázali k léčení využít už staří Římané. Z ostrova Ischia si můžete kromě zregenerovaného těla přivézt i místní keramiku. Na její originalitu jsou místní velice pyšní. Pro rodiny s dětmi se nejlépe hodí návštěva letoviska Lignano. Vstup do moře je pozvolný, a tak nehrozí nehoda hned u břehu.
– A až to vaše potomky přestane u vody bavit, stačí kousek popojít a navštívit zoologickou zahradu Punta Verde.
– Čeká tu na vás sto padesát druhů zvířat.
cestička v písku
Přímo ve městě stojí lunapark Strabilia, ve kterém najdete horskou dráhu, autodrom a kolotoče. Krom této klasiky, tu mají i akvárium se žraloky a cvičené lachtany. Nakonec si můžete vše prohlédnout z vyhlídkové věže.