Jarní úklid do detailu

Ačkoliv většina z nás uklízí pravidelně, nezapomínáme ani na velké úklidy, mezi které patří i velký jarní úklid. Je na čase dát vše do pořádku a vpustit si do domu svěží jarní energii. Na co nezapomínat a jak si vše zjednodušit?

Třídění

Před umýváním skříněk, polic, knihoven a komod musíme vše vyskládat ven. To je skvělá příležitost k tomu, abychom se zbavili všeho, co už nepotřebujeme, nepoužíváme a pouze nám to zabírá místo. Některé předměty, které jsou ještě v hezkém stavu, můžeme zkusit nabídnout v různých bazárcích a získat tak nějakou korunu navíc. Zbytek bychom měli vyhodit. Ideálně vytřídit plasty, papír, sklo a kovy. Nejenže tak šetříme přírodu, která pro nás chystá krásné jaro, také si tím ušetříme místo v popelnici.

houbičky na mytí

Textilie

Vyprat povlečení, závěsy, záclony a deky. I ty, které se už dlouho válely v komodě a stihly tak zatuchnout. Vyberte si na to některý teplejší den a pro jednou na místo v sušičce sušte prádlo na sušáku. Čerstvý vzduch mu jen prospěje.

Koberce

Ačkoliv pravidelně vysáváme, v koberci se usazují pachy, jako pot z našich nohou, nebo tekutiny, které tam omylem ukáply. Pořádné čištění koberce https://www.wismont-cisteni.cz/ je však základ. Pokud nám to možnosti dovolí, vezměme koberec ven a na čerstvém vzduchu jej pořádně vydrhněme, opláchněme a ještě několikrát. Chceme-li jistotu, můžeme tuto náročnější práci svěřit odborníkům, jednoduše si zavolat firmu specializující se na čištění koberců, která v tom má praxi a vlastní správné nástroje. Jednou z nejlepších možností je léty ověřená firma Wismont s.r.o., která se zaměřuje na čištění koberců a podlah.

vysavač na koberci

Čerstvý vzduch

Jaro nám nabízí možnost provonět dům bez chemie a vlastně zdarma. Zvolme si teplý den, kdy otevřeme všechna okna alespoň na celé odpoledne a vpustíme do domu čerstvý vzduch, který mimo jiné zabrání vniku plísní a zbaví se za nás zatuchlých pachů, které se týdny střádaly v nejrůznějších koutech našeho domova.

Správné přípravky

V regálech obchodů nalezneme spoustu čistících přípravků, které jen čekají, až si je koupíme a odneseme domů. Které ale zvolit? Chcete-li ušetřit peněženku i přírodu, použijte jednoduchost. Ocet umyje téměř vše, od dlaždic v koupelně, přes podlahy, až po skleněné výplně. Vyvařená voda s octem a jedlou sodou krásně pročistí záchodovou mísu, vanu i umyvadlo. Příroda je totiž lék.