Kam nám unikají z domácnosti peníze

Už jste to určitě zažili. Snažíte se šetřit, již poněkolikáté jste prošli rodinný rozpočet, a stále jste na stejném bodě. Výdaje se nemenší, i když se snažíte. Tato situace nás stresuje, nepříjemně zasahuje do našich plánů a my nevíme, co s tím. Použijte jednu radu, která vás nic nestojí, a možná se budete divit, jak významně její realizace zlepší váš rodinný rozpočet. Překontrolujte si všechna místa, kde ve svém bytě používáte energii. Ve většině případů jsou slabá místa právě zde. Podívejte se na několik rad, které stojí za to, aby jste se s nimi seznámili.
stojící žárovka
Jak ušetřit?
1/ Nenechávejte zapojené mobily do nabíječky zbytečně dlouho. Po nabití mobilu nebo notebooku ihned vyndejte kabel ze zásuvky.
2/ Do chladničky nikdy nevkládejte teplé jídlo nebo potraviny. Vkládejte teprve vychladlá jídla, před mražením v mrazničce je dobré jídlo předchladit v chladničce. Urychlí se tak doba mrazení pokrmu. Při otevírání chladničky dbejme na to, abychom dveře nenechávali zbytečně otevřené a nevpouštěli tak do chladničky teplý vzduch z okolí.
3/ Občas je třeba zhodnotit, zda přestárlý spotřebič nebere více proudu než by dělal nákup nového, úsporného spotřebiče.
4/ Vaříte-li na elektřině, pak je výhodné používat i zbytkové teplo na již vypnutých plotýnkách. Stejně tak jde využít již vypnutá el. Trouba, která ale stále má ještě dost tepla k ohřátí oběda.
elektrické vedení
5/ Prádlo je vhodné prát zejména na 40 o C, stačí to k tomu, abychom docílili čistoty u běžně zašpiněného prádla. Volte kratší programy, podle potřeby programy kombinujte.
6/ U všech spotřebičů, které mají sítko, dbejte na čistění sítka pravidelně.
7/ Máte rádi vanu? Používejte jí s rozumem. Sprcha ušetří daleko víc vody.
8/ Při žehlení nežehlete příliš vlhké prádlo. Žehlení nenahrazuje sušičku.
9/ Při nákupu nových spotřebičů dobře vybírejme podle energetických štítků. Nakupujme správnou velikost spotřebičů podle počtu členů v rodině. Nákup velké pračky, kterou pak nevyužijete vám praní velmi prodraží.