Kde užijete stažené hudební soubory


Lidé, kteří pamatují dobu socialismu jako studenti, mají možnost porovnat tamní dobu s tou současnou, i co se týče poslechu hudby a hudebních nosičů. Tehdy bylo naprosto běžné nakupovat v obchodech poměrně drahé gramofonové desky, a ji https://www.cropp.com/cz/cz/man/kolekce/kosile mi postupně plnit police v obývacím pokoji. Později gramodesky vystřídaly audio kazety a kazetám zas konkurovaly CD nosiče.

klavír a noty

Tato doba je však nenávratně pryč a spolu s ní i jistá nostalgie doby, která neměla s digitalizací nic společného. Dnes si hudbu můžete jednoduše stáhnout soundcloud downloaderem 320 ve velmi dobré kvalitě hudebního formátu MP3 a mít ji uloženou na některém z datových úložišť.

Jedinou výhodou tohoto procesu je, že k ukládání hudby vystačíte s docela malým externím diskem, který strčíte do kapsy u košile. Na disku bude uložena veškerá hudba, kterou jste milovali a poslouchali od sedmdesátých let minulého století na zakoupených gramodeskách. Vtipné je na tom zejména to, že neuplynulo ani padesát let, a namísto obří skříně s gramodeskami vystačíte pro ukládání hudby někdy i s flash diskem velikosti jednoho malého políčka tabulkové čokolády.

poslech hudby

Co vám však nikdo nemůže pozměnit a vzít, je vaše láska k hudebním skvostům té doby. Hudba konce dvacátého století je natolik podmanivá, že jí mnoho lidí dává přednost před současnou tvorbou. Pořádají různé retro party a podobné akce, jako jsou narozeninové oslavy a abiturientské večírky, na nichž pouští do éteru to, co jim připomíná jejich dětství, mládí a dobu dospívání.

Chcete-li i vy jít v podobných šlépějích, vyhledejte vaše nejoblíbenější interprety, stáhněte si jejich tvorbu například na externí disk a staženou hudbu pro jistotu někde duplikujte, například na internetovém úložišti vytvořeném pod vaším účtem. Kromě hudby si ovšem můžete připomenout i hudební videoklipy, které lze rovněž stahovat a ukládat k sobě na pevný disk.