Když jsou potřeba peníze

Vize některých propagátorů idejí komunismu, že jednoho dne dospěje lidstvo do situace, kdy už nebudou peníze potřeba, protože každý bude pracovat podle svých schopností a všechno bude patřit všem, se nenaplnily a zjevně k tomu ani nikdy nedojde. Peníze jsme potřebovali, potřebujeme a budeme potřebovat, abychom jimi mohli platit, bez čehož se zkrátka lidstvo nikdy neobejde. Kdyby jich nebylo, směna čehokoliv za cokoliv by se prostě zkomplikovala a velice často nepřipadala v úvahu a bylo by po ekonomice i po spokojeném civilizovaném životě.

ležící peníze

Peníze pak ale nepotřebuje jenom společnost jako celek. Potřebuje je i každý jednotlivec, kdokoliv, vás a mne nevyjímaje. Jenže ač takové peníze potřebujeme, nejednou je nemáme. Nebo jich máme jenom málo. Ono se totiž nejednou nepodaří jich vydělat tolik, kolik bychom jich potřebovali, a pak abychom na sobě šetřili a oželeli snad i všechno, co se jenom oželet dá. A i navzdory tomu není nikdy jisté, že pak budeme mít dost aspoň na placení toho nejdůležitějšího.

Jenže co s nepříznivou situací, kdy prostě nemáme dostatečné finanční zajištění? Jak to jenom zaonačit, abychom zase dost peněz měli?

chorvatské peníze

Pokud to nejde jinak, pomůže člověku z finanční tísně například hypotéka bez dokládání příjmů. A sice tím, že umožňuje získat potřebné finance komukoliv z nás. Nebo přesněji komukoliv, kdo se na onu nebankovní společnost obrátí, o hypotéku si zažádá a zaručí se za ni zástavou nemovitosti plus prokázáním příjmů, z nichž bude možné hradit splátky.

I při splnění takových minimálních povinností se tu člověk dočká pomoci, kdykoliv ji potřebuje. Jde to, aniž by se tu musely dokládat značné příjmy nebo dokonalé registry dlužníků, ba jde to i při skutečně zásadních problémech. A proto by se právě sem měli obracet ti, kteří potřebují pomoc. Odsud neodejdou s prázdnou.