Když nechceme přibírat

Jak skloubit jídlo, cvičení, odpočinek. A přitom se věnovat práci, dětem, domácnosti? Jak bylo již tisíckrát řečeno a napsáno, je potřeba změnit své návyky. Ty nezdravé postupně nahradit těmi zdravějšími, více se hýbat, dostatečně spát. Ale mnohým z nás chybí dostatek trpělivosti a chtějí své vysněné postavy dosáhnout rychle a pohodlně. Pak přijdou na řadu různé „zaručené“ diety, případně zázračné pilulky. Trápíme se fyzicky i psychicky. Tak dost!
maso činka okurka paprika.jpg
Co jíst
Hlavně jídlo, které je skutečným jídlem z přírodních surovin. Ne nějaké náhražky. Když chceme zhubnout, tak menší porci, ale jídlo! Co se týká množství, řídíme se starým dobrým heslem „jez do polosyta“. Když pracujeme a k tomu sportujeme, protože chceme zhubnout, musíme také pravidelně doplňovat energii. Pokud máme rádi sladké, jíme ho spíše ráno. A nezapomeneme na pohyb během dne! K obědu si dáme přílohy (brambory, rýži, těstoviny apod.). Když jejich vynecháním chceme snížit denní kalorický příjem, uděláme to až večer při večeři. Večer je to vhodnější, odlehčená večeře nám jen prospěje. Nejíme asi tři hodiny před spaním, abychom dali našemu tělu dostatečnou pauzu na zpracování potravy. Organismus potřebuje na své vyčištění a regeneraci minimálně 12 hodin.
blondýna a jóga.jpg
Zelenina
Zelenina je výborná. Byla vždy, ale dnes, kdy hraje hlavní roli mnoho jejích zástupců coby módní superpotraviny, to platí dvojnásobně. Je málo kalorická, což je výhoda. Ovšem pozor! Pokud si ji dáme samotnou, budeme mít brzy hlad. Ideální je ji doplnit nějakými bílkovinami. Masem, vajíčky, sýrem. Dobré jsou k ní také oříšky či semínka. Je skvělou volbou, pokud patříme k lidem se sklonem shánět malé svačinky, věčně něco uždibovat. Zelenina nakrájená na kousky (třeba okurka, paprika či mrkvička) se postiženým postará o vhodnou první pomoc.

Pozor na alkohol
Jedna, dvě sklenky vínka naší linii asi příliš neuškodí. Tady je potřeba ohlídat si „uzobávání“ různých dobrůtek. Alkohol chuť na ně podporuje!