Kvalitní autožárovky mohou mnohému zabránit

Pokud se budeme pohybovat ve tmě nebo v šeru a mlze po osvíceném městě, tak nám zase až tak nepřijde divné, jak nám náš plechový miláček svítí. Když ale vyjedeme z města a začínáme mít problém, že pomalu nevidíme dostatečně na cestu, tak by bylo lepší se zamyslet nad tím, že je něco v nepořádku a zřejmě v tom bude hrát roli ne špatné počasí, ačkoliv tomu může přispět, ale především naše světla. Zřejmě výkon žárovek nebude dostačující k takové jízdě. Ovšem základní pravidlo bezpečnosti je být vidět a také dobře vidět. Když toto nebude fungovat, nemůžeme se divit, že statistiky dopravních nehod zaznamenají větší čísla. Řidič musí vidět bezpečně na vzdálenost před sebe, aby zavčasu zaregistroval překážku před sebou, zvěř u krajnice, cyklistu nebo chodce. Zároveň zase na druhou stranu, musí mít světla seřízená tak, aby svým oslňujícím světlem neohrozil protijedoucí dopravní prostředek.
motor luxusní

Vybíráme správné svítidlo

Na trhu se vyskytuje mnoho kvalitních žárovek. https://www.lightpark.cz/autozarovky/má ve své nabídce tak široký výběr produktů a od špičkových výrobců. Přesto je důležité při výběru se zaměřit na určité parametry, které určí kvalitu světla, ale naplní i požadavky řidiče, které jsou u každého jiné.
detail zadní světlo

Hlavní parametry:

Patice – žárovku potřebujeme nějakým způsobem uchytit a propojit, aby došlo k elektrickému propojení svítidla se světelným zdrojem. Existují různé druhy patic. Šroubovací, bajonetové nebo kolíčkové.

Světelný tok – to je prakticky síla světla, kterou nám žárovka vydá. Takže samozřejmě jsou lepší ty, co mají vyšší hodnoty lumenů.

Příkon a napětí – jiné parametry budou na nákladním voze a jiné u osobního automobilu.

Životnost to je prakticky doba, kterou výrobce uvádí pro bezproblémový chod.
noc osvětlené

Barva světla – charakterizuje spektrum bílého světla. V žádném případě nejsou u nás povoleny žárovky sytě modré barvy nebo i jiných barevných odstínů.