Pochlubte se výsledky vaší nové zábavy

Z dětství si pamatujeme, že šicí stroj byl součástí každé domácnosti a naše babičky, maminky, tety i sousedky, ty všechny šít uměly a pravidelně usedaly k šicímu stroji. Své výtvory si navzájem pochválily, a když bylo třeba, vzájemně si pomohly se střihem, nebo konečnou úpravou. V té době bylo šití téměř nutností, jelikož se některé kusy oblečení špatně sháněly, nebo nebyly dostupné vůbec. Doma se šilo oblečení pro děti i pro dospělé, a dokonce i nejrůznější doplňky, jako například tašky, ubrusy, povlečení, závěsy a mnoho dalšího.

látky patchwork

Šití dnes
Skoro se zdá, že se šití z domácích podmínek dnes už téměř vytratilo. Rozhodně už není nutností. Teď je spíše zábavou a relaxací. Máme radost, když se nám pod rukama zrodí originální kousek, který nemá nikdo jiný. Těší nás, když si můžeme ušít povlaky na polštáře přesně podle našich představ, protože takový vzor, nemůžeme nikde sehnat. A když můžeme ušít stejnou sukni pro všechny své tři dcery, to je teprve největší odměnou.

Snadno změníte doplňky v bytě
Povlečení, závěsy, a především potahy na polštáře na vaší sedací soupravě, to je to, co udává styl vašeho bytu. Nábytek může být laděný do neutrálních barev a pouze výměnou těchto doplňků vždy vdechnete bytu jinou náladu. A pokud si váš šití získá, můžete mít snadno nachystanou sadu všech doplňků ve stejném ladění. Velmi moderní jsou nyní pestrobarevné materiály, nebo materiály, které se skládají z kousků různých velikostí. Tuto techniku si snadno osvojíte i vy. Stačí si objednat patchwork látky, které se budou k sobě hodit a pustit se směle do díla. Zpočátku můžete zvolit jen tvar čtverce a střídat pouze dva vzory látek. Později se můžete pustit i do složitějších tvarů a spojovat kousky různých velikostí a barev.

patchwork látka

Vyberte si ze širokého sortimentu látek a začněte své tvoření co nejdříve. Brzy se budete chlubit krásnými výtvory.