Stylová ložnice

Ložnice představuje intimní prostor obyvatele domu či bytu, který slouží především k odpočinku. Je tedy naprosto logické, že této místnosti vévodí především postel, velmi často se jedná o dvojlůžko. Kromě postele sem patří také jiný nábytek, zpravidla noční stolek, lampička, budík, skříň nebo komoda.
Protože se jedná o klidovou zónu, měla by tato místnost tak i působit. Z tohoto hlediska je důležité dbát na správné zvolení barev. Ty zde totiž nepůsobí pouze pro efekt, ale mohou ovlivňovat psychiku a také kvalitu spánku. Správné odstíny navodí příjemné prostředí jak pro spánek, tak také pro probuzení. Které odstíny volit?světlá ložnice

  • Jednou z nejlepších voleb je modrá v jemnějším až šedavém odstínu. Tato barva dokonale uklidňuje, snižuje tep a připravuje tak tělo na spánek.
  • Žlutá je optimistická barva stimulující nervový systém tím způsobem, že navodí pocit pohody. Po ránu navíc nabíjí pozitivní energií.
  • Zelená má zklidňující účinek, po ránu nabíjí optimismem.
  • Oranžová vytváří relaxační atmosféru, uvolňuje svaly, čímž přispívá ke kvalitnímu spánku.

Kromě barev ovlivňuje pocit pohody také osvětlení. V ložnici by rozhodně nemělo být příliš ostré světlo. Tlumené tóny podtrhnou intimní atmosféru a nenaruší spánek druhé osoby v místnosti. Kromě centrálního osvětlení se zde jistě hodí vedlejší zdroje světla v podobě lampiček.ložnice ve viktoriánském stylu
Všechny tyto věci není jednoduché skloubit. Aby tato důležitá místnost skutečně plnila svou funkci, musí vše perfektně zaklapnout do sebe. Tým zkušených designérů a architektů https://bydesign.cz/loznice/ dokáže v tomto ohledu zázraky. Před samotnou realizací projektu navíc svým zákazníkům poskytne 3D náhled, podle kterého se doladí detaily či další požadavky. Teprve až dojde ke schválení ze strany zákazníka, začnou se jednotlivé kusy nábytku vyrábět. Odborníci zvládnout vyhovět i neobvyklým přáním, takže celkový projekt dotáhnou k naprosté spokojenosti svých klientů. Navíc vytvoří oázu klidu, do které se každý večer budete velmi těšit.