Výplňový materiál do krabic nemusí být nutně starý textil a vyřazené noviny

Představte si, že máte před sebou kartonovou krabici, vedle ní předměty, co potřebujete přestěhovat nebo někam odeslat, a zbývá vám jediné – nějak je šikovně zabalit, tak, aby nepřišly k úhoně, i když krabici označíte symbolem „křehké, neklopit“.

kartonové krabice

Pěkně postaru – dříve, když nebylo tolik technických vymožeností, balili lidé věci do krabic s tím, co měli při ruce, nejčastěji s novinovým papírem, vyřazenými časopisy nebo nějakým textilem. Některé textilie jsou však poměrně těžké, hůře přizpůsobivé, navíc jich potřebujete poměrně mnoho a jde-li o oděvy a dekorativní textil, musíte to vše pak znovu vyprat a přežehlit. S novinovým papírem to také není žádná sláva, tiskařská barviva zapáchají, mohou být zdrojem alergií a jiných zdravotních potíží.

papírvý karton

Zkuste to jinak – dnes máme k dispozici zdravotně nezávadné výrobky z polyetylenu a polypropylenu, s nimiž to půjde lépe, rychleji, bez komplikací a bez námahy. Odpadne čištění povrchu věcí od špinící barvy a nebudete muset brát ohled na žehlení textilu. Výplňový materiál do krabic Balte to, to je především bublinková fólie a nafukovací polštářky. Polštářky vyplní poměrně velký prostor, hodí se tam, kde je krabice příliš velká a předměty malé, a není po ruce nic dalšího. S bublinkovou fólií zvládnete zabalit od knih po kuchyňské nádobí, dětské hračky, elektroniku, dokonce i květiny a některé potraviny. Navíc ji nemusíte vyhazovat a lze ji uschovat pro další využití v domácnosti, např. při malování jako ochrannou bariéru, při kempování v přírodě, jako podložku při práci doma či na zahradě nebo v dílně atp.

A co papír – namísto starých novin a časopisů lze využít recyklovatelný střižený karton (kartonovou vlnu), ta poslouží podobně, jako nafukovací polštářky. Velmi dobře zafixuje v krabici předměty proti pohybu, je to vhodná pojistka například proti rozbití skla a porcelánu.