Zaniknou tištěná média?

Nebo si to raději najdete na internetu plus další zprávy ze světa? Ať už spadáte do kterékoliv skupiny, pojďme si položit otázku „ZANIKNOU TIŠTĚNÁ MÉDIA?“ Náš názor na tuto otázku najdete níže.
Dnes, kdy každý má smartphone, notebook či snad tablet a připojení k internetu není žádný problém, ať jsme téměř kdekoliv na území našeho státu a vyhledat tak informaci i zajímavý článek. Není potřeba nosit noviny ani časopisy, ale především nemusíme tyto média schovávat, pro případ, že bychom si chtěli nějaký článek přečíst znovu. Jistě spousta lidí si řekne „vždyť to je přece super“, ale máme tu i druhý pohled na toto téma.

prodej novin
Vůně potištěného papíru a šustění stránek má přeci také svoje kouzlo. I když nejste v přímém kontaktu s autorem, přesto je to osobnější, když otáčíte stránky, oproti pouhému pohybu prstem po obrazovce. Tím, jak je dnes dostupný internet a kdokoliv si může založit blog a publikovat v něm články, které někdy jsou, někdy nejsou podložené, či jakkoliv opodstatněné narážíme na problém, který nám zhoršuje vyhledávání, protože jakmile zadáme do vyhledávače naše klíčové slovo, náš chytrý „kamarád“ internet nám ukáže veškeré stránky, kde se toto slovo nachází a nám nezbývá než se proklikat a prohledat až k tomu správnému. Tohoto nás však tištěná média ušetří. V nich je vždy jeden konkrétní článek.
podnikatelské noviny
Je mi naprosto jasné, že spousta lidí by mi oponovala slovy: „a co lesy? Proč tisknout a kácet stromy, když vše může být na internetu“! A ano ve své podstatě mají pravdu. Pokud ale vezmeme konkrétně noviny, tak ty se tisknou na recyklovaný papír. S některými časopisy je to složitější.
Tak či onak, každá věc má své dva pohledy a každý pohled má své zastánce i odpůrce. Na kterou stranu se nakloníte vy, nechám čistě na Vás. Ale vzhledem k dnešní době, kdy nikdo nemá čas na čtení tištěných médií a o přepravě a skladování nemluvě, si myslím že se jejich čas pomalu krátí. Tedy aspoň po dobu, kdy jsou na naší oběžné dráze družice a satelity, které zajišťují pohodlný a spolehlivý chod internetu. Jestliže patříte mezi skalní zastánce tištěných médií, asi nezbude nic jiného než se smířit s tím, že nic nevydrží věčně. Zaniknou tištěná média v budoucnu úplně nebo získají opět na své popularitě ?