Zdravé dobroty, které si můžete dopřávat kdykoli

Nehrozí vám ani to, že po nich budete mít zvýšený cukr v těle, nebo třeba nadbytek soli. Můžete si užívat zdravé dobroty, které mají málo kalorií a ani nezatíží váš žaludek nebo váš metabolismus. Jaké dobroty si můžete dopřát, pokud si hlídáte štíhlou linii a zdravý jídelníček?
mléko z mandlí

Máte chuť na čokoládu? Vyzkoušejte něco jiného

Zkuste nahradit čokoládu mandlovým čokoládovým mlékem! Mandlové mléko není sice zdravé tak jako to kravské, navíc obsahuje mnoho umělých látek, které se mohou podepsat na vašem zdraví, ale je velice dobře stravitelné, nemá téměř žádné živiny, které naše tělo potřebuje, včetně cukru. Pokud tedy chcete zůstat štíhlá hlavně v letní sezoně, určitě si pořiďte místo tabulky čokolády právě toto mandlové mléko s čokoládovou příchutí. Pokud potřebujete zahnat chuť na něco sladkého, je tohle zdravá, seč nevýživná alternativa.

Honí vás mlsná a dala byste si něco slaného?

Zapomeňte na kupované chipsy, tyčinky a jiné nezdravé slané pokušení. Místo toho si nakrájejte na plátky salátovou okurku. Říkáte si, že okurka přece nemůže zahnat chuť na něco slaného? Nesmysl. Stačí, abyste si okurku posolily nebo mírně opepřily, a máte zdravou náhradu chipsů.

Máte chuť na popcorn?

Vyhněte se všem máslovým a karamelovým polotovarům, které seženete v supermarketech kdekoli u nás. Místo toho si udělejte domácí popcorn z kukuřice v pánvi a alobalu. Suchý popkorn má sotva čtyřicet kalorií ve velkém šálku. Zdravé mlsání bude velmi snadné.
okurkový salát

Vyzkoušejte křížaly

Co jsou to křížaly, ptáte se? Vlastně úplně jednoduše sušená jablka. Právě sušeným jablkům se v Čechách říká křížaly, na Moravě převládá výraz sušená jablka. Zvláštní je, že když jablka sušíte mrazem, jsou mnohem sladší.
pražená kukuřice
Nevíte, na co máte chuť? Vyzkoušejte kyselé okurky!
Člověk občas chodí po domě a neví, na co má vlastně chuť. Pokud se vám někdy stane něco podobného, neváhejte a sáhněte po české klasice. Kyselá okurka zažene všechny vaše chutě.